Rezerwat częściowy "Jaskinia Raj"

Rezerwat częściowy „Jaskinia Raj" utworzono w 1968 r. Jest najmniejszym z rezerwatów (powierzchnia wynosi 7,76 ha). Znajduje się na terenie Leśnictwa Słowik.

Rezerwat częściowy "Biesak Białogon"

Rezerwat częściowy „Biesak Białogon" o powierzchni 13,13 ha, w tym 9,35 ha powierzchni leśnej, tworzony został w 1981 r. Znajduje się na terenie Leśnictwa Dyminy.

Rezerwat częściowy "Milechowy"

Rezerwat częściowy „Milechowy" utworzony został w 1978 r. Położony jest na terenie Leśnictwa Podzamcze i zajmuje powierzchnię 133,73 ha.

Rezerwat częściowy "Góra Żakowa"

Rezerwat częściowy „Góra Żakowa" utworzony został w 1999 r. Położony jest na terenie Leśnictwa Słowik i zajmuje powierzchnię 50,48 ha

Rezerwat częściowy "Karczówka"

Rezerwat częściowy „Karczówka" jest najstarszym z rezerwatów położonych na terenie Nadleśnictwa Kielce - utworzony został w 1953 r. Zajmuje powierzchnię 26,62 ha.

Rezerwat częściowy "Sufraganiec"

Rezerwat częściowy „Sufraganiec", utworzony w 1961 r., zajmuje powierzchnię 16,91 ha. Położony jest na terenie Leśnictwa Gruchawka.

Rezerwat częściowy "Kręgi Kamienne"

Rezerwat częściowy „Kręgi Kamienne" utworzony został w 1994 r. Zlokalizowany jest na terenie Leśnictwa Oblęgorek. Zajmuje powierzchnię 12,75 ha.

Rezerwat częściowy "Barania Góra"

Rezerwat częściowy „Barania Góra" powstał w 1993 r. Zlokalizowany jest na terenie Leśnictwa Oblęgorek, zajmuje powierzchnię 82,09 ha.

Rezerwat częściowy "Góra Dobrzeszowska"

Rezerwat częściowy ,,Góra Dobrzeszowska" został utworzony w 1982 r. Położony jest na terenie Leśnictwa Dobrzeszów. Zajmuje powierzchnię 24,57 ha.

Rezerwat częściowy "Perzowa Góra"

Rezerwat częściowy,,Perzowa Góra" został utworzony w 1995 r. Położony jest na terenie Leśnictwa Dobrzeszów, zajmuje obszar 33,08 ha.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Ośrodek edukacji leśnej

Ośrodek edukacji leśnej

Nadleśnictwo Kielce serdecznie zaprasza do Ośrodka Edukacji Leśnej.

Ośrodek edukacji leśnej Nadleśnictwa Kielce składa się z trzech pomieszczeń edukacyjnych. Główna sala to ekspozycja pt. przyroda lokalna i charakterystyczna dla Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska",  w drugiej Sali wystawa dotyczy zagrożeń lasu i gospodarki leśnej, a trzecia sala jest miejscem spotkań uczestników.

Celem wystaw jest podniesienie świadomości ekologicznej różnych grup wiekowych, uwrażliwianie na walory przyrodnicze i różnorodność otaczającego świata, zmniejszenie negatywnych oddziaływań na środowisko. Adresatem wystawy są mieszkańcy Województwa Świętokrzyskiego, a w szczególności dzieci i młodzież.

Ośrodek edukacji leśnej dofinansowano ze środków: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.