Asset Publisher Asset Publisher

V Turniej Siatkówki Plażowej Leśników RDLP w Radomiu

11 sierpnia na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży odbył się V Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Już po oraz czwarty turniej wygrało Nadleśnictwo Zwoleń.

Udział w rozgrywkach zgłosiło łącznie 15 drużyn, w tym 4 mieszane i 11 męskie, reprezentujących następujące nadleśnictwa: Dobieszyn (2 drużyny), Grójec (2 drużyny), Marcule (2 drużyny), Kozienice, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Skarżysko, Starachowice (2 drużyny), Suchedniów, Zwoleń i biuro RDLP w Radomiu.

Drużyny grały w czterech grupach (A, B, C, D) systemem „każdy z każdym” w ramach poszczególnych grup. Zmagania już od pierwszych spotkań dostarczały wiele emocji. Mimo, że nasi leśnicy to amatorzy turniej był na wysokim poziomie, a najciekawsze mecze rozstrzygane były w samych końcówkach.

Sędziami w rozgrywkach byli Michał Koriat i Łukasz Nadgrotkiewicz, a wsparcia organizacyjnego udzielili członkowie Uks Volley Iłża.

Wśród drużyn męskich pierwsze miejsce, po raz czwarty w historii turnieju, wywalczyło Nadleśnictwo Zwoleń w składzie Paweł Święcki i Marcin Madej, drugie miejsce zajęła drużyna Nadleśnictwa Suchedniów w składzie Piotr Dryka i Patryk Cioroch, a trzecie Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski w składzie Adam Podsiadło i Kamil Łata.

W parach mieszanych najlepszy był duet z Nadleśnictwa Marcule Amelia Lech i Dariusz Krejmer, drudzy byli Katarzyna i Przemysław Brodowscy z Nadleśnictwa Kozienice, a trzecie miejsce zajęli Agnieszka Głowacka i Daniel Sahajdak z RDLP w Radomiu.

Puchary, medale i nagrody wręczyli Mariusz Wertka, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu dyrekcji ds. rozwoju oraz Tadeusz Misiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule. Podziękowali zawodnikom za wspaniałą rywalizację. Zastępca dyrektora podziękował również Nadleśnictwu Marcule za organizację turnieju.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.